Δορυφορική

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ποδόσφαιρο - Νίκησαν ξανά το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ Empty Νίκησαν ξανά το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ

3/12/2018, 09:32
Σε καθοδική πορεία βρέθηκε και χτες το τμήμα πετοσφαίρισης γυναικών του Αιγάλεω Α.Ο., καθώς υπέστη την 5η συνεχόμενη ήττα του (και 2η εντός έδρας) αυτή τη φορά από το Γ.Α.Σ. Μεσσάρας με 3-1 σετ, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Pre League (Β  Εθνική).

Αντίθετα, με νίκες συνέχισαν τόσο το ποδοσφαιρικό τμήμα (που νίκησε αρκετά δύσκολα εντός έδρας με σκορ 3-2 τον γειτονικό Α.Ο. Αγίου Ιερόθεου) για την 9η μέρα στη Γ΄ Εθνική, όσο και το τμήμα μπάσκετ ανδρών, μέσα στην Κεφαλονιά επί του Νέου Ληξουρίου με 94-76 (για την 7η μέρα της Γ΄ Εθνικής, στον 1ο όμιλο Νότου) έχοντας σε σπουδαία μέρα τους Γκαγκαλούδη και Κάραβολα, οι οποίοι πέτυχαν (μαζί) 43 πόντους με 6 τρίποντα.

Στο "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης", οι φίλαθλοι του Αιγάλεω είδαν την ομάδα μας να δέχεται πρώτη γκολ στο 9ο λεπτό, αλλά και να ανατρέπει την κατάσταση στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, όταν και προηγήθηκε με 2-1. Νέα "ψυχρολουσία" στην επανάληψη από την ισοφάριση των φιλοξενούμενων, όμως ο Δημήτρης Βέρμπης γρήγορα έδιωξε τα "σύννεφα", χαρίζοντας τους τρεις πόντους στο "Σίτι".

Τώρα το Αιγάλεω του Θεόφιλου Καλύβα ξέφυγε με 25 βαθμούς στη βαθμολογία του 7ου ομίλου, έχοντας επτά περισσότερους από τον δεύτερο Ηλυσιακό (που έχει 18 πόντους) και με τον οποίο αγωνίζεται στου Ζωγράφου, την επόμενη Κυριακή.