Δορυφορική
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Κοινωνική Δικτύωση
Κοινωνική Δικτύωση reddit    




Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Δορυφορική στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας
Οι κορυφαίες λέξεις κλειδιά που έχουν επισημανθεί.
Ποστ με τις περισσότερες αντιδράσεις του μήνα
Δημοσιεύτηκε από Νίκος Δ. - Θ. Νικολαΐδης στο Roy of the Rovers
( 1 )
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο

Κορυφαίοι συγγραφείς
23899 Δημοσιεύσεις - 94%
1130 Δημοσιεύσεις - 4%
syndr (302)
302 Δημοσιεύσεις - 1%
48 Δημοσιεύσεις - 0%
23 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
2 Δημοσιεύσεις - 0%
Elytis (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
JimFit (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
145 Δημοσιεύσεις - 81%
24 Δημοσιεύσεις - 13%
9 Δημοσιεύσεις - 5%
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 45Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η MORIBUSΤα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 26960 θέματασε 23146 θέματα
Γεγονότα

Πήγαινε κάτω
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 23899
Ημερομηνία εγγραφής : 29/10/2010
http://kafetzi-gr.webnode.gr

Κριτική για το Debian (μετάφραση αυτόματη στον Firefox) Empty Κριτική για το Debian (μετάφραση αυτόματη στον Firefox)

22/8/2023, 19:47
Έκδοση: 12
Βαθμολογία: 10
Ημερομηνία: 16-08-2023
Ψήφοι: 54

Δεν είμαι προγραμματιστής, απλώς ένας μακροχρόνιος χρήστης Linux που χρησιμοποιεί αποκλειστικά Linux-επιτραπέζιους υπολογιστές και φορητούς υπολογιστές για εργασία (σε ανθρωπιστικές επιστήμες σε ένα Πανεπιστήμιο) και στο σπίτι. Από τη δεκαετία του 1990, δοκίμασα τέσσερις διαφορετικές διανομές και τρεις επιτραπέζιους υπολογιστές. Ξεκίνησα με το SuSE (KDE 3), μετά (λόγω της καταστροφής του KDE 4) μετακόμισα στο Ubuntu (Gnome) και μετά (λόγω του πειράματος του Ubuntu'x με το Unity) στο Debian (LxDE). Όταν έλαβα ένα νέο φορητό υπολογιστή Lenovo T14 (AMD), αναγκάστηκα να αλλάξω στο Fedora (LxDE) για κάποιο χρονικό διάστημα, γιατί το Debian δεν υποστήριζε ακόμη το νέο υλικό, αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να απαλλαγώ από μερικά προβλήματα. Ως εκ τούτου, μόλις επέστρεψα στο Debian (και πάλι LxDE) και λειτουργεί σαν γοητεία, ακριβώς όπως περίμενα δεδομένων των προηγούμενων εμπειριών μου.

Είναι η πιο αξιόπιστη και σταθερή από τις διανομές που έχω χρησιμοποιήσει. Δεν εγκαθιστά περιττά πράγματα και δεν καταναλώνει περιττούς πόρους. Είναι επίσης αρκετά ευέλικτο και βρίσκετε πολλά έγγραφα στο διαδίκτυο. Το Life-usb σάς επιτρέπει να δοκιμάσετε αν όλα λειτουργούν όπως θα έπρεπε, και αν λειτουργούν, η εγκατάσταση μέσα από το life-system είναι αρκετά εύκολη (περιλαμβάνεται η κρυπτογράφηση), όπως και η κανονική διαδικασία εγκατάστασης.

Πριν από λίγο καιρό δοκίμασα άλλους επιτραπέζιους υπολογιστές (αφού έχω συνηθίσει πλέον στο LxDE και είναι εύκολο να ρυθμίσω τις παραμέτρους για να εισάγω κάποιο είδος επιλογών πλακιδίων, συντομεύσεων κ.λπ.), οπότε δεν ξέρω πόσο ομαλά λειτουργούν. Για μένα, ωστόσο, το Debian / LxDE / Kupfer (ένας παλιός αλλά γρήγορος και ισχυρός εκτοξευτής) και το Recoll (για ευρετηρίαση πλήρους κειμένου και αναζήτησης στην επιφάνεια εργασίας) είναι ο τέλειος συνδυασμός για να ολοκληρώσετε τη δουλειά σας και να μην αποσπαστείτε από σφάλματα ή λάμψη χαρακτηριστικά.

_________________
Κριτική για το Debian (μετάφραση αυτόματη στον Firefox) 3_eaay31
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης