Δορυφορική
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Κοινωνική Δικτύωση
Κοινωνική Δικτύωση reddit    




Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Δορυφορική στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας
Οι κορυφαίες λέξεις κλειδιά που έχουν επισημανθεί.
Ποστ με τις περισσότερες αντιδράσεις του μήνα
Δημοσιεύτηκε από Νίκος Δ. - Θ. Νικολαΐδης στο Roy of the Rovers
( 1 )
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο

Κορυφαίοι συγγραφείς
24085 Δημοσιεύσεις - 94%
1135 Δημοσιεύσεις - 4%
syndr (302)
302 Δημοσιεύσεις - 1%
48 Δημοσιεύσεις - 0%
23 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
2 Δημοσιεύσεις - 0%
Elytis (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
JimFit (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
97 Δημοσιεύσεις - 95%
5 Δημοσιεύσεις - 5%
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 45Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η MORIBUSΤα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 27151 θέματασε 23333 θέματα

Πήγαινε κάτω
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 24085
Ημερομηνία εγγραφής : 29/10/2010
http://kafetzi-gr.webnode.gr

Ο θρύλος Γιάννης Πετρίδης απάντησε σε ερώτημά μας! Empty Ο θρύλος Γιάννης Πετρίδης απάντησε σε ερώτημά μας!

25/10/2023, 14:58
Ρωτήσαμε μέσω Messenger τον θρύλο, πλέον, τού ελληνικού ραδιοφώνου Γιάννη Πετρίδη, το παρακάτω:

Κύριε Πετρίδη, το 1972 παίζαμε στα πάρτι ένα 45άρι που λεγόταν Τσίκι τσίκι μπομ μπομ και στην πίσω πλευρά είχε το Mary Jane. Ποιοι ήταν οι δημιουργοί του και πώς ακριβώς γράφεται στα αγγλικά; Ευχαριστώ πολύ


Και ο κ. Πετρίδης μάς απάντησε:


Καλημέρα https://apotis4stis5.com/news-f/19462-willie-and-the-red-rubber-band-chicky-chicky-boom-boom


Και ανταπαντήσαμε:

Σας ευχαριστώ πολύ. Το θεωρώ τιμή μου που αφιερώσατε χρόνο για να με ενημερώσετε. Είμαι αυτός που στην εκπομπή τού Δίαυλου που είχε κάνει ο Θανάσης Μουρατίδης είχα πάρει τηλέφωνο και είχα θέσει θέμα πολιτικής και ξένης μουσικής, και ήσασταν ο μόνος που τοποθετήθηκε ικανοποιητικά, λέγοντας ότι παράλληλα με την ακρόαση ξένης μουσικής είχατε και σχέση με την πολιτική και πηγαίνατε στις διαδηλώσεις (τότε ήμουν εκδότης τής εφημερίδας Αιγάλεω). Θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά πράγματα και ερωτήματα, αλλά προς το παρόν σέβομαι τον χρόνο σας. Έχω ακούσει εκατοντάδες, ίσως και χιλιάδες εκπομπές σας και συνεχίζω να ακούω, και μου έκανε μεγάλη εντύπωση και η ιστοσελίδα σας. Έχω κάνει αναφορά για εσάς στις 24/5/22 στην ειδησεογραφική μου ιστοσελίδα doriforiki.forumgreek.com για την τωρινή εκπομπή σας στο Πρώτο, όπου γράφω -ο αθεόφοβος, το είχα ξεχάσει, τώρα το είδα- ότι στη συγκεκριμένη εκπομπή -24-5-23- μου φανήκατε λίγο πεσμένος (https://doriforiki.forumgreek.com/t8370-topic?highlight=%CE%A0%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82). Και πάλι, ευχαριστώ θερμά για την τιμή.

_________________
Ο θρύλος Γιάννης Πετρίδης απάντησε σε ερώτημά μας! 3_eaay31
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης