Δορυφορική
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Κοινωνική Δικτύωση
Κοινωνική Δικτύωση reddit      




Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Δορυφορική στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας
Οι κορυφαίες λέξεις κλειδιά που έχουν επισημανθεί.
Ποστ με τις περισσότερες αντιδράσεις του μήνα
Δημοσιεύτηκε από Διαχειριστής στο Νίκο σ' ενδιαφέρει!
( 1 )
Οκτώβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ημερολόγιο

Κορυφαίοι συγγραφείς
26118 Δημοσιεύσεις - 93%
1690 Δημοσιεύσεις - 6%
syndr (302)
302 Δημοσιεύσεις - 1%
48 Δημοσιεύσεις - 0%
25 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
2 Δημοσιεύσεις - 0%
Elytis (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
JimFit (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
71 Δημοσιεύσεις - 76%
22 Δημοσιεύσεις - 24%
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 49Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η lakiskiamΤα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 29744 θέματασε 25479 θέματα
Σύνδεση

Πήγαινε κάτω
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 26118
Ημερομηνία εγγραφής : 29/10/2010
http://kafetzi-gr.webnode.gr

Χρυσούλα Ζαχαροπούλου : ''Καταγγέλω την κυρία Μερκουράκη ως συκοφαντική στην όλη συμπεριφορά της... '' Empty Χρυσούλα Ζαχαροπούλου : ''Καταγγέλω την κυρία Μερκουράκη ως συκοφαντική στην όλη συμπεριφορά της... ''

28/3/2019, 20:03
Στον Παλμό τού Αιγάλεω διαβάσαμε τα παρακάτω:
Χρυσούλα Ζαχαροπούλου : ''Καταγγέλω την κυρία Μερκουράκη ως συκοφαντική στην όλη συμπεριφορά της... ''
Κατηγορία: ΑΙΓΑΛΕΩ Δημοσιεύτηκε στις 26 Μαΐου 2017

Μια εμπεριστατωμένη και οργανωμένη απάντηση ήρθε από την κα Ζαχαροπούλου στο Δημοτικό Συμβούλιο της 25ης/05/2017 σε

σχέση με το τί είχε συμβεί στα 2 προηγούμενα συμβούλια και συγκεκριμένα περιστατικά που είχαν να κάνουν με την κα. Μερκουράκη.

Η κα Ζαχαροπούλου μέσα από την ομιλία - διαμαρτυρία - καταγγελία αναφέρει το τι είχε συμβεί στα συγκεκριμένα συμβούλια.

Μίλησε για σκηνές απείρου κάλλους εναντίον του προεδρείου,για το χαρακτηρισμό της ως ''κομματικά υπόλογη'' στο κόμμα το οποίο ανήκει, για την βιντεοσκόπηση της μέσα στην αίθουσα από την κα Μερκουράκη, για το γεγονός πως η κα Μερκουράκη την κατονόμασε ως μέρος ''κλίκας'' στους διαδρόμους του Δημαρχείου αναφέροντας επίσης υπόνοια διαπλοκής, λόγω των υπηρεσιών που προσφέρει στο δήμο μέλος της οικογένειας της.

Η κα Ζαχαροπούλου καταγγέλλει την κυρία Μερκουράκη ως συκοφαντική στην όλη συμπεριφορά της εις βάρος της και της οικογένειας της και την προκαλεί να εξηγήσει τους ισχυρισμούς της, περί ''κλίκας'', διορισμού του παιδιού της και παραβίασης της προσωπικότητας της με την εξευτελιστική βιντεοσκόπηση των λεγομένων μου εντός του Δημοτικού Συμβουλίου και όχι Δημόσιου χώρου που αυτή - εν μέρει - χρησιμοποίησε.

Από την πλευρά της η κα Μερκουράκη δεν έδωσε καμία απάντηση μέχρι στιγμής.

Ομιλία της Δημοτικής Συμβούλου, Χρυσούλας Ζαχαροπούλου [ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ''ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ'']
από το Δημοτικό Συμβούλιο της 25ης/05/2017



- - - - Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι...

Στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της 9ης/05/2017 και στο 1ο θέμα της Ημερήσιας διάταξης ''Ανακοινώσεις''...η συνάδελφος και επικεφαλής Δημοτικής παράταξης, κυρία Μερκουράκη-Νικολούδη Παναγιώτα κατήγγειλε την πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου, κυρία Αρετάκη Ασπασία για την - κατά την γνώμη της - "προκατειλημμένη " αντιμετώπιση των επεμβάσεων της κατά την διάρκεια του Δημοτικού Συμβουλίου.


Ήδη στο προηγούμενο Δημοτικό Συμβούλιο είχαν εξελιχθεί σκηνές απείρου κάλλους εναντίον του προεδρείου με συνέπεια, να απειλεί ότι αποχωρεί και επέστρεψε για να συνεχίσει ως καταγγέλλουσα στο Δημοτικό Συμβούλιο της 9ης/05/2017.


Παρακολουθούσαμε οι Δημοτικοί Σύμβουλοι όλων των παρατάξεων, τις καταγγελίες και τους διαλόγους στο προεδρείο έως και την κορυφαία στιγμή που η κυρία Μερκουράκη απείλησε την κυρία Αρετάκη πως αν δεν συμμορφωθεί με τα δικά της δεδομένα, θα απευθυνθεί στον Δήμαρχο και όπου αλλού...

Εκείνη την στιγμή, επενέβην θεσμικά ως Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου για να διακόψω την κυρία Μερκουράκη στον ''μονόλογο της'' και να επιβάλλω την τάξη που απαιτείται στον θεσμό του προεδρείου που ποτέ δεν έχει καταγγελθεί έως σήμερα, αφού δεν αφορά παράνομες ενέργειες της προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου αλλά - ενδεχομένως - την κατά την γνώμη της κυρίας Μερκουράκη, διαδικασία. Κάτι που μπορούσε να το επισημάνει με ηρεμία και επιχειρήματα.

Η επέμβαση μου αυτή, καταγγέλθηκε από την κυρία Μερκουράκη - Δημόσια - ενώπιον των παρόντων Δημοτικών Συμβούλων ως ''κομματικά υπόλογη'' στο κόμμα το οποίο ανήκω γιατί ''τόλμησα'' να διαφωνήσω με την συμπεριφορά της.

Στην συνέχεια με βιντεοσκοπούσε ειρωνικά και κατέγραφε τα λεγόμενα μου - σε σχέση με το θέμα που η ίδια είχε δημιουργήσει.

Παράλληλα δε, με συκοφαντούσε στους συναδέλφους των άλλων παρατάξεων ότι εκμεταλλεύομαι την θέση μου, λόγω της εργασίας που παρέχει στον Δήμο, το παιδί μου.

Ήδη στο προηγούμενο Δημοτικό Συμβούλιο με την δήθεν αποχώρησης της, με είχε αποκαλέσει ως μέρος ''κλίκας'' στους διαδρόμους του Δημαρχείου, αναίτια και χωρίς να έχουμε κανένα θεσμικό ή άλλο διάλογο, αντιθέτως βοήθησα και την διαδικασία αντικαθιστώντας για λίγο την Πρόεδρο.

Κατόπιν των ανωτέρω δια της παρούσης, καταγγέλλω την κυρία Μερκουράκη ως συκοφαντική στην όλη συμπεριφορά της εις βάρος μου και της οικογένειας μου και την προκαλώ να εξηγήσει τους ισχυρισμούς της, περί ''κλίκας'', διορισμού του παιδιού μου και παραβίασης της προσωπικότητας μου με την εξευτελιστική βιντεοσκόπηση των λεγομένων μου εντός του Δημοτικού Συμβουλίου και όχι Δημόσιου χώρου, που αυτή - εν μέρει - χρησιμοποίησε.

Η Ζαχαροπούλου Χρυσούλα δεν υπήρξε υπάλληλος κομματικών γραφείων αλλά στέλεχος παράταξης.

Εργάσθηκε και αναδείχθηκε στην Δημόσια ιεραρχία με αξιοκρατία, με εργασία και αξιοπρέπεια.
Κέρδισε την εξέλιξη της με δικαστικές αποφάσεις και ΑΣΕΠ ακόμα και μετά την συνταξιοδότησή της.

Για τις υπηρεσίες της έφυγε με εύφημον μνεία και εξακολουθεί να κατέχει την θέση της Επίτιμου Γενικής Διευθύντριας του ΙΚΑ, στον μεγαλύτερο τομέα των διοικητικών υπηρεσιών.

Ως Δημοτική Σύμβουλος επί 23 περίπου, συνεχή έτη, διακατέχεται με πνεύμα συνεργασίας με όλους τους συναδέλφους και διαφορετικών αντιλήψεων, με γνώμονα το γενικό καλό της πόλης και όχι τον ''πόλεμο'' και την στείρα κομματική αντιπαράθεση.

Τέλος επειδή η γνώμη θέλει ''κρίση'' και ''γνώση'', θεωρώ τον εαυτό μου, ανεξάρτητο να υποστηρίζω τις αρχές μου, την γνώμη μου, την συνείδηση μου και όχι κομματικά οφέλη μιας στείρας αντιπαράθεσης χωρίς κανόνες.

Με αυτήν την λογική πορεύομαι και όποιος θίξει τις αρχές μου αυτές, θα έχει συνέπειες που μου παρέχει ο νόμος.

Μετά τιμής

ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
ΔΗΜΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ

_________________
Χρυσούλα Ζαχαροπούλου : ''Καταγγέλω την κυρία Μερκουράκη ως συκοφαντική στην όλη συμπεριφορά της... '' 3_eaay31
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης