Δορυφορική
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Κοινωνική Δικτύωση
Κοινωνική Δικτύωση reddit    




Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Δορυφορική στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας
Οι κορυφαίες λέξεις κλειδιά που έχουν επισημανθεί.
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο

Κορυφαίοι συγγραφείς
23727 Δημοσιεύσεις - 94%
1087 Δημοσιεύσεις - 4%
syndr (302)
302 Δημοσιεύσεις - 1%
48 Δημοσιεύσεις - 0%
14 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
3 Δημοσιεύσεις - 0%
Elytis (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
JimFit (2)
2 Δημοσιεύσεις - 0%
OLDCITY (1)
1 Δημοσίευση - 0%
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
147 Δημοσιεύσεις - 79%
39 Δημοσιεύσεις - 21%
1 Δημοσίευση - 1%
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 43Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η strkavΤα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 26734 θέματασε 22962 θέματα

Πήγαινε κάτω
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Admin
Αριθμός μηνυμάτων : 23727
Ημερομηνία εγγραφής : 29/10/2010
http://kafetzi-gr.webnode.gr

CNN και Φιλιππίδης Empty CNN και Φιλιππίδης

2/9/2022, 13:33
«Μετά την επίθεση έπαιρνε αντικαταθλιπτικά»: Τι είπε πατέρας καταγγέλλουσας στη δίκη Φιλιππίδη
CNN και Φιλιππίδης Cnn-avatar  Newsroom
  Παρασκευή, 02 Σεπτεμβρίου 2022 13:21  
         
 CNN και Φιλιππίδης FILIPPIDIS   ΖΑΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/ΙΝΤΙΜΕ (Φωτογραφία αρχείου)  
Με την κατάθεση ο πατέρα της δεύτερης καταγγέλλουσας που κατηγορεί τον Πέτρο Φιλιππίδη για απόπειρα βιασμού το 2010 σε καμαρίνι θεάτρου, συνεχίζεται από το πρωί η δίκη του ηθοποιού.



Ο μάρτυρας, ο οποίος έμαθε για την καταγγελλόμενη σεξουαλική επίθεση σε βάρος της κόρης του, πριν από ένα χρόνο, αναφέρθηκε στην άσχημη ψυχολογική κατάσταση του παιδιού του σε σημείο που έπαιρνε αντικαταθλιπτικά χάπια, ενώ ήταν εκείνος που την παρότρυνε να φτάσει μέχρι τέλους την καταγγελία της.
«Έβλεπα από την τηλεόραση αυτά που γινόντουσαν. Πήρα την κόρη μου και της είπα ότι ο κ. Φιλιππίδης έχει θέματα. Και μου είπε ότι είμαι κι εγώ ένα από τα θύματα. Έχω πάρει δικηγόρο. Στην αρχή το είδα κάπως. Αισθητικώς δε μου άρεσε. Όχι της κόρης μου, όλη η ιστορία. Όταν μίλησα μαζί της και μου είπε τι συνέβη κυρίως μετά το περιστατικό την προέτρεψα να συνεχίσει την καταγγελία» κατέθεσε ο μάρτυρας.



  • ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
    CNN και Φιλιππίδης Mitropolitis-dodonis-xrusostomos

    Μητροπολίτης Χρυσόστομος: Έγκλημα η άμβλωση – Δεν μένει έγκυος μια γυναίκα από βιασμό (vid)



  • CNN και Φιλιππίδης 304816379_474443300950124_6698643216804057384_n-1

    Σόου από τον Ακάρ: Πέταξε με τουρκικό μαχητικό πάνω από το βόρειο Αιγαίο (pics&vid)




Στη συνέχεια περιέγραψε πώς σύστησε την κόρη του σε ένα φίλο του, ο οποίος την έστειλε με το βιογραφικό της στον Πέτρο Φιλιππίδη.

«Της έκλεισε ραντεβού με τον Φιλιππίδη κι εκείνη γύρισε ενθουσιασμένη. Της έδωσε κάποιο ρόλο, θα έκανε αντικατάσταση στη Θεσσαλονίκη. Νομίζω της είπε θα την προωθήσει και στο Mega. Είχε περάσει και οντισιόν από το Mega και μετά της είπαν ότι δεν την παίρνουν».
Πρόεδρος: Τι σας είπε για το ρόλο στο θέατρο;
Μάρτυρας: Είχε γυρίσει ενθουσιασμένη, αλλά μετά από κάποιο διάστημα είπε ότι δεν τον πήρε το ρόλο.
Πρόεδρος: Σας είπε για ποιο λόγο δεν την πήραν;
Μάρτυρας: Όχι. Ήταν στεναχωρημένη, μελαγχολική, αντιδρούσε παράξενα. Πήγαινε να πάει κάπου και επέστρεφε σπίτι. Απευθύνθηκα σε ένα ψυχίατρο συνάδελφο για να τη βοηθήσει. Την εξέτασε και της έδωσε αντικαταθλιπτικό. Το πήρε περίπου 3 μήνες. Για να τη βοηθήσω την έστελνα με μια φίλη μου να βλέπει παραστάσεις στην Επίδαυρο.




Εκεί γνωρίστηκε με τον Γιώργο Κιμούλη. Αυτός ήθελε να κάνει μια παράσταση με νέους ηθοποιούς. Τους είπα ότι θα αναλάβω σαν παραγωγός το concept. Κι έτσι έγινε».
Νωρίτερα, η φίλη της δεύτερης καταγγέλλουσας απευθυνόμενη στον κατηγορούμενο ηθοποιό λίγο πριν ολοκληρώσει την κατάθεση της είπε:

«Λυπάμαι πολύ κύριε Φιλιππίδη». Κι εκείνος από το εδώλιο του κατηγορουμένου ανταπάντησε: «Κι εγώ».

_________________
CNN και Φιλιππίδης 3_eaay31
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης