Δορυφορική
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔορυφορικήΣύνδεση


Eιδήσεις παντός τύπου, κυρίως από το ηλεκτρονικό μας ταχυδρομείο (egaleo@mail.com - egaleo1@yandex.com - doriforiki1@gmail.com). Γράφουμε μεταξύ άλλων για τη δορυφορική τηλεόραση και το Αιγάλεω


descriptionΑυστηροί κανόνες στις 'ομάδες' του φέισμπουκ ! EmptyΑυστηροί κανόνες στις 'ομάδες' του φέισμπουκ !

more_horiz
Παρότι και ο ίδιος είμαι διαχειριστής σε αρκετές 'ομάδες' (γκρουπ) του φέισμπουκ, ομολογώ ότι δεν περίμενα μία τέτοια αντίδραση του αντίστοιχου υπεύθυνου της 'ομάδας' "Star Trek: The Original Series", της οποίας πρόσφατα έγινα μέλος. 

Αρχικά, ανάρτησα -χωρίς πρόβλημα- αρκετές φωτογραφίες του πρώτου κύκλου της σειράς (ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ - ορίζουν οι κανόνες του γκρουπ) και ύστερα από λίγες μέρες έβαλα ένα σκίτσο μου, που παρίστανε τους βασικούς πρωταγωνιστές-χαρακτήρες της σειράς Jean-Luc Picard και Commander Data σε προχωρημένη ηλικία. Σε αυτό έγραψα, αντί για Star Trek:The Next Generation, τη χιουμοριστική λεζάντα Star Trek: The Old Generation.


Με έκπληξή μου, λίγες ώρες μετά, διαπίστωσα ότι με είχαν αποκλείσει για μία εβδομάδα!


Και όταν, απορημένος, έστειλα ένα προσωπικό μήνυμα στον έναν από τους δύο διαχειριστές, ρωτώντας ευγενικά, το λόγο της απομάκρυνσής μου, έλαβα την εξής απάντηση: "Ο Picard και ο Data, δεν ανήκουν στην αρχική σειρά..."


Δηλαδή δεν τον πείραξε το χιούμορ, όπως αρχικά υπέθεσα. Αν έφτιαχνα λοιπόν σκίτσο με χαρακτήρες του α' κύκλου (π.χ. τον Κάπτεν Κερκ με τον κ. Σποκ), θα ήταν Ο.Κ.

Αυτοί έχασαν, αποχώρησα από το γκρουπ.

_________________
"Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μόνο άνθρωποι που κουβαλούν ιδέες. Και τότε κάθε ιδέα παίρνει το σχήμα εκείνου που την κουβαλά".

Νίκος Καζαντζάκης

descriptionΑυστηροί κανόνες στις 'ομάδες' του φέισμπουκ ! EmptyΙδού, όμως, το επίμαχο σκίτσο...

more_horiz
Έγινε από μνήμης...

Αυστηροί κανόνες στις 'ομάδες' του φέισμπουκ ! St_ima10

_________________
"Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μόνο άνθρωποι που κουβαλούν ιδέες. Και τότε κάθε ιδέα παίρνει το σχήμα εκείνου που την κουβαλά".

Νίκος Καζαντζάκης

descriptionΑυστηροί κανόνες στις 'ομάδες' του φέισμπουκ ! EmptyΕνώ αυτό...

more_horiz
Προφανώς, θα γινόταν δεκτό !

Αυστηροί κανόνες στις 'ομάδες' του φέισμπουκ ! Startr10

_________________
"Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μόνο άνθρωποι που κουβαλούν ιδέες. Και τότε κάθε ιδέα παίρνει το σχήμα εκείνου που την κουβαλά".

Νίκος Καζαντζάκης
privacy_tip Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
power_settings_newLogin to reply