‘’ ΈΚΚΛΗΣΗ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑΣ ‘’
Φίλοι μου καλοί κι αγαπημένοι Συνταξιδευτάδες είναι γεγονός αλήθεια πως ετούτο, είναι το 12ο προφίλ που αναγκάζομαι να ανοίξω ξεκινώντας ξανά - μανά και πάλι απ’ την αρχή….
Ομοίως και την 7η σελίδα ‘’ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ‘’ μη έχοντας πρόσβαση στις προϋπάρχουσες, μα δυστυχώς Φίλοι Συνταξιδευτάδες...
Οι συνεχείς εγκλωβισμοί κι η απροκάλυπτη επίδειξη εξουσίας, με προφανή σκοπό το ‘’μάντρωμα’’ κάτι μη αποδεκτό, απ’ το ανυπότακτο ποιητικό πνεύμα…
Αυτό που αντιδρώντας ακαριαία θεώρησε επιβεβλημένο έστω και με βαριά καρδιά να διαγράψει τη σελίδα του ’ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ‘’εν τη γενέσει της σχεδόν …
Θαρρώ δεν είναι δύσκολο να αντιλήφθη κανείς το γιατί… το τι κάνει νιάου – νιάου στα κεραμίδια, όπως έλεγε η Μάνα, όταν ήθελε να καταδείξει με τρόπο, τα προφανή…
Ότι έχω κατά νου να κάνω σύντομα με μια μικρή αλληγορική ιστορία, ξορκίζοντας μακριά και ξέμακρα τους δαίμονες της διαδικτυακής εξουσίας!
Εν ολίγοις και στο δια ταύτα Φίλοι Συνταξιδευτάδες, επειδή πολλάκις στα αιτήματα που σας κάνω, εισπράττω την’ άκομψη όσο και προσβλητική απάντηση απ’ το γνωστό κέντρο ότι κάνω αιτήματα σε αγνώστους!!!
Με αποτέλεσμα να με χρεώνει συνεχώς ποινές, ελαχιστοποιώντας κι ανίατε αποκόπτοντας τη ροη των δημοσιεύσεων που συνταξιδεύουμε…
Έχοντας κυριολεκτικά απηυδήσει, κάνω έκκληση στους Φίλους που αντιλαμβάνονται το πρόβλημα κι αποθυμούν να μετέχουν στα επερχόμενα συνταξιδέματα με ξεναγό τη Μούσα Μας, αν έχουν την καλοσύνη να μπουν στον κόπο ενός κλικ, κάνοντας μου Αίτημα Φιλίας!!
Φίλος των Φίλων πάντα και παντού, Νικόλας Αλεξανδρινός.=

_________________
Ξορκίζοντας μακριά και ξέμακρα τους δαίμονες της διαδικτυακής εξουσίας! 3_eaay31