Ρωτάω φίλους και γνωστούς για το αν συμφωνούν να πάω στη Μόσχα σε επίδειξη ενδυμάτων στις 17 Αυγούστου, στην οποία μετέχει κυρία, η οποία με αποκαλεί φίλο της. Ο πρώτος μού είπε "Να πας", χωρίς άλλο σχόλιο, ο δεύτερος "Να μην πας", ο τρίτος, ο Μιχάλης Τσίντζηρας με εξέπληξε λέγοντας "Αυτή τη στιγμή σε σκέφτεται, βρήκες το άλλο σου μισό, αφού μού είπες ότι είναι πολύ μορφωμένη, και θα παντρευτείς"!
Η τέταρτη γνώμη Αιγαλιώτισσας κυρίας αρχικά ήταν να πάω, αλλά μετά μού είπε, μετά απ' αυτά που της είπα, ότι προβληματίζεται.
Σημειώστε πως η καλύτερη φίλη που είχε το Ρηνάκι μου, η συντροφός μου που έφυγε άδικα από τη ζωή τον Νοέμβριο, η Ανθούλα, έχειξε ενδιαφέρον όταν της είπα να έρθει μαζί μου στη Μόσχα.
Εγώ πάντως προβληματίζομαι γιατί ενώ έχω κάνει αίτηση για σύνταξη από το 2021, η οποία είχε κάποιο μικρό προβληματάκι, δεν μου έχει δοθεί ακόμα. Υπάρχει η πληροφορία ότι κάποια κυρία τις καθυστερεί στον ΕΦΚΑ Περιστερίου, και πως αν θέλεις να πάρεις σε τρεις μέρες σύνταξη πρέπει να έχεις μέσο τον Μ., τον Ο. και ίσως και κάποια άλλα καθάρματα τής Νέας Δημοκρατίας ή να λαδώσεις κάποιον από τον κεντρικό ΕΦΚΑ μη μισθωτών. Αλλιώς, περίμενε 11 μήνες ή και περισσότερο.
Ως εκ τούτου, δεν αποκλείεται να με δείτε να μπαίνω σε κάποιον ΕΦΚΑ με τίποτε πράγματα φορτωμένος, και μιλάω να με δείτε σε τίποτα κανάλια.
Με δεδομένο ότι η ιστοσελίδα που έχω ιδρύσει λέει: Γι΄αυτούς που αγωνίζονται.

_________________
2 1/2 - 1 1/2 το σκορ 3_eaay31